Skąd wziął się niebieski melonik na semKRK #11?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2019
 
Skąd wziął się niebieski melonik na semKRK #11?

semKRK #11
– wywiad z BlueWinston

Firma BlueWinston pojawiła się niedawno na polskim rynku, do tej pory prowadzili działalność na rynku międzynarodowym. semKRK #11 było jednym z pierwszych wydarzeń na naszym rynku, podczas którego specjaliści mogli odwiedzić stoisko BlueWinston i lepiej poznać narzędzie, które umożliwia automatyzację reklam produktowych w ramach kampanii Google Ads.

Dlaczego zdecydowaliście się na wprowadzenie Waszego narzędzia do Polski? Gdzie jeszcze działacie?

Od kiedy działamy jako narzędzie online w modelu SaaS, który w żaden sposób nie jest ograniczony terytorialnie, mamy klientów z całego świata. Zasadniczo nasze narzędzie może być używane wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość korzystania z Google Ads.

Zdecydowaliśmy się wejść na polski rynek około pół roku temu, kiedy nadarzyła się okazja rozpoczęcia współpracy z uprzednią spółką Google’a. Bezpośrednio w Warszawie stworzyliśmy zespół sprzedaży, który ma kontakty z agencjami w całej Polsce.

Czym jest Blue Winston?

BlueWinston to zautomatyzowane narzędzie do tworzenia reklam produktów w wyszukiwarce Google. Dzięki temu narzędziu sklep internetowy lub agencja zarządzająca kampaniami dla e-commerce online, może tworzyć bardzo proste i skuteczne reklamy w setkach, tysiącach lub dziesiątkach tysięcy produktów w ciągu zaledwie kilku minut.

Co dla specjalisty SEM oznacza korzystanie z Waszego narzędzia? Jak może ułatwić jego pracę?

Główną korzyścią jest to, że specjalista SEM nie musi tworzyć setek lub tysięcy reklam i zarządzać nimi bez żadnego wsparcia. Najważniejsze zalety i powody, dla których warto przetestować i skorzystać z BlueWinston.com, można znaleźć w naszym artykule. Z pewnością warto wspomnieć o oszczędności czasu i obniżeniu kosztów, a także synchronizacji reklam co 6 godzin, dzięki czemu specjalista SEM może poświęcić znacznie więcej czasu na inne działania lub pozyskiwanie nowych klientów.

Sekcja tło

Zobacz wystąpienia prelegentów z semKRK!

Które funkcje Blue Winston są najciekawsze i na co przede wszystkim powinni zwrócić uwagę specjaliści, którzy dopiero zapoznają się z narzędziem?

Przede wszystkim, możliwość łatwego tworzenia długiego ogona słów kluczowych. Specjalista nie musi mieć żadnego doświadczenia w tworzeniu wyrażeń regularnych czy programowaniu, co jest często spotykane w przypadku produktów konkurencyjnych. Uruchomiliśmy unikalny rodzaj kampanii, który nie występował w ofertach konkurencyjnych, a który jest przeznaczony do zautomatyzowanego wykrywania i tworzenia reklam grup produktowych. Takie kampanie pozwalają zdobyć użytkownikom BlueWinston do 50% więcej konwersji i transakcji. Funkcjonalności, które wyróżniają BlueWinston jest naprawdę mnóstwo, natomiast warto wspomnieć tutaj o tym, że cena narzędzia jest korzystna i osiągalna dla małych i średnich sklepów internetowych, dzięki czemu również mniejsze biznesy mogą korzystać z automatyzacji produktów i reklam w wyszukiwarce Google.

Jak działa proces automatyzacji? Czy jest to bardziej efektywne od ręcznej optymalizacji?

BlueWinston jest bardziej wydajny w procesie tworzenia reklam produktowych, niż ich manualne przygotowanie. Pierwszym krokiem w tworzeniu kampanii jest pozyskanie danych produktów w formie XML z feedu produktowego e-sklepu. W kolejnych krokach, użytkownik wybiera system tworzenia słów kluczowych i szablony reklam tekstowych, które będą użyte dla wszystkich produktów w danej kampanii produktowej.

Skąd wziął się pomysł na to, żeby niebieskie meloniki były Waszym znakiem rozpoznawczym?
Nasze narzędzie ma być pomocną dłonią wyciągniętą do specjalistów PPC, czymś w rodzaju inteligentnego i odpowiedzialnego kolegi, którego wyróżnia duże doświadczenie. Dlatego chcieliśmy spersonalizować nasze narzędzie i nadać mu odpowiednią nazwę. Wiedzieliśmy, że nazwa musi być dobrze znana i charakterystyczna dzięki dodatkowym elementom, które będą nierozerwalnie kojarzyły się z narzędziem, podobnie jak kapelusz detektywa Sherlocka Holmesa. Zdecydowaliśmy się więc na nazwę Winston (od Winstona Churchilla) i jego tradycyjny melonik. Całość została uzupełniona kolorem niebieskim (stąd też nazwa: Blue), który stał się także elementem tożsamości naszej firmy oraz był kolorem wyróżniającym Google.

Więcej informacji o narzędziu znajdziecie tutaj.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (14 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry