Kiedy powstał Facebook?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2014
 

Facebook w tym roku obchodził swoje 10-lecie. W styczniu 2014 r. największy serwis społecznościowy na świecie miał ponad miliard użytkowników. Narodziny Facebooka związane są z emocjami i kontrowersjami, dlatego tak chętnie o tym opowiadamy. Historię powstania Facebooka opisuje także film The Social Network.

4 lutego 2004 r., kiedy Mark Zuckerberg był jeszcze studentem Uniwersytety Harvarda, razem ze swoimi przyjaciółmi uruchomił serwis społecznościowy TheFacebook. Serwis umożliwiał zarejestrowanym użytkownikom odszukiwanie starych znajomych i ponowne kontynuowanie znajomości. Stwarzał ogromną szansę na podtrzymanie zerwanych znajomości i ponowne nawiązanie kontaktu z dawnymi przyjaciółmi. TheFacebook umożliwiał przesyłanie wiadomości i dzielenie się zdjęciami z innymi użytkownikami. Utworzenie kodu źródłowego strony zajęło 2 tygodnie. Serwis osiągnął ogromną popularność na całej uczelni, aż 2/3 wszystkich studentów zarejestrowała się w nowym serwisie społecznościowym. Społecznościowi pionierzy nie mogli przypuszczać, że facebookowa gorączka obejmie wkrótce cały świat.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry