Od sierpnia Facebook testował możliwość dodawania naklejek w komentarzach. Teraz funkcja jest już oficjalnie dostępna. Jeszcze do niedawna naklejki mogliśmy wysyłać tylko w wiadomościach prywatnych. Naklejki, czyli emotikony, które możemy przesłać naszym znajomym, mają wzbogacać komunikację oraz umożliwiać lepszą interakcję między znajomymi.

Aby dodać naklejkę w swoim komentarzu, wystarczy dotknąć ikony w prawym dolnym rogu komentarza oraz wybrać konkretny obrazek. Naklejki są dostępne dla wszystkich postów, na fanpage’ach w grupach oraz eventach. Tworzenie naklejek w komentarzach zostało rozpoczęte w ramach jednego z hacathonów w Nowym Jorku, gdzie facebookowi specjaliści zbudowali prototyp sieci w ciągu jednej nocy. Kiedy poproszono współpracowników o ocenę, okazało się, że funkcja jest oceniana bardzo pozytywnie, od tego czasu trwały prace nad wprowadzeniem naklejek do powszechnego użytku. Teraz możemy korzystać z nich wszyscy.

Justyna
Autor:

Justyna Mądro

Od 3 lat pracuje na stanowisku specjalisty ds. social marketingu w agencji interaktywnej Deva Group. Interesuje się działaniami SEM.

O blogu

Szukasz informacji ze świata Search Engine Marketingu?

Znalazłeś.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości i nowości przygotowywane są przez ekspertów DevaGroup w oparciu o ponad setkę źródeł oraz własne testy i doświadczenia.

Zapraszamy do lektury!

Znajdź nas w Google+

Ostatnie wpisy

Social Linkblog


Pozycjonowanie

Social Media