Nowe funkcje w Google Search Console

Jakub Zeid
Jakub Zeid
Archiwum 01.2020
google search console

Usunięcia


Search Console

28 stycznia Google poinformowało o dodaniu do nowej wersji Google Search Console sekcji pozwalającej na usuwanie treści z organicznych wyników wyszukiwania oraz zarządzanie wnioskami dotyczącymi nieaktualnych treści oraz treści dla dorosłych.

usunięcia - panel google search console

Tymczasowe usunięcia

Jest to sposób na usunięcie niechcianych treści znajdujących się na naszej zweryfikowanej domenie z wyników wyszukiwania Google. Przy pojedynczej prośbie usunąć możemy dokładnie wskazany adres URL lub wszystkie adresy zawierające wskazany prefix. Do dyspozycji mamy dwie opcje:

  • tymczasowe usunięcie – wskazany adres URL zostanie usunięty z wyników wyszukiwania i zablokowany na około sześć miesięcy,
  • usunięcie adresu z pamięci podręcznej – efektem jest usunięcie wskazanego adresu URL z wyników wyszukiwania i pamięci podręcznej Google do momentu kolejnego zaindeksowania.

Nieaktualna treść

Zakładka zawiera informacje na temat żądań usunięcia adresów URL złożony przez narzędzie https://www.google.com/webmasters/tools/removals , które służy do usuwania adresów, które zawierają przestarzałą i nieaktualną wiedzę. Z wskazanego narzędzia korzystać mogą również zwykli użytkownicy wyszukiwarki.

Filtrowanie SafeSearch

Zakładka zawiera informacje na temat adresów URL w Twojej witrynie zgłoszonych przez użytkowników Google, jako adresów zawierających treści dla dorosłych.

Źródło informacji i grafiki:
https://webmasters.googleblog.com/2020/01/new-removals-report-in-search-console.html
https://search.google.com/search-console/about

 

 

 

Jakub Zeid
Senior SEO Specialist. W DevaGroup odpowiedzialny za optymalizację stron internetowych, głównie z branży e-commerce. Uważa, że "odpicowanie" sklepu to gwarancja sukcesu w Internecie.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...