Nowość w Google AdWords. Recenzje produktów

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2014
 

Siła rekomendacji jest ogromna. Wiedzą o tym nie tylko internauci i sprzedawcy, ale również największe przedsiębiorstwa działające w branży internetowej. Tysiące produktów i tysiące reklam każdego dnia walczą o ułamek sekundy naszej uwagi. Google chce ułatwić nam wybór, prezentując oceny konkretnych artykułów, które wyświetlają się jako wyniki wyszukiwania w Zakupach Google. Na razie funkcja dostępna jest dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

Kolumna z wynikami zawierającymi konkretne produkty opisana jest jako „Sponsorowane” znajduje się po prawej stronie okna wyszukiwarki. Przykładowo, wpisując w Google hasło „sukienki letnie”, otrzymujemy po prawej stronie wyniki jednego ze sklepów internetowych. Taka reklama jest atrakcyjna dla kupującego, zawiera grafikę, która jako pierwsza skupia na sobie wzrok internauty. Dodatkowo, mamy rozpisaną konkretną cenę, dzięki czemu klient może od razu ocenić, czy dany produkt jest dla niego interesujący.

buty-reklama

O ile przy wyborze sukienek decydują zazwyczaj względy estetyczne, to już kupując produkty elektroniczne czy sprzęt AGD, chcemy mieć lepszy ogląd sytuacji i szukamy także opinii o danym produkcie. Bardzo często na tej podstawie podejmujemy decyzje zakupowe. Już w najbliższym czasie klienci w USA zobaczą oceny produktów, które pojawią się w postaci gwiazdek i liczby recenzji na liście reklamowanych artykułów. 5-gwiazdkowy system ocen zawiera dane dla produktu skompilowane z różnych źródeł, w tym z reklamowanego sklepu, serwisów opinii, czy treści zwykłych opinii użytkowników na innych stronach internetowych. Początkowe testy, które przeprowadzono pokazały, że ranking ocen znajdujący się przy produktach przyczynił się do wzrostu wskaźnika CTR.

juicers

Obok ceny znajduje się także liczba stron, z których zebrano opinie o produkcie. Na początku może zdarzać się, że wśród wyszukiwanych artykułów, tylko jeden na całej liście wzbogacony będzie o dodatkowe recenzje. Co dla reklamującego się za pomocą Google AdWords jest doskonałą możliwością na odróżnienie się od konkurencji.

Google_Blenders

Źródło: ispionage.com

W najbliższych miesiącach Google ma także w planach utworzenie rankingu produktów wraz z ocenami dla sklepów spoza Stanów Zjednoczonych.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (3 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry