Shoper opinie, czy warto i dla kogo sprawdzi się oprogramowanie sklepu internetowego Shoper?

Anna Skowron
Anna Skowron
Archiwum 08.2022
 
Shoper opinie, czy warto i dla kogo sprawdzi się oprogramowanie sklepu internetowego Shoper?

Shoper opinie, czy warto i dla kogo sprawdzi się
oprogramowanie sklepu internetowego Shoper?

E-commerce wciąż się rozwija i mimo sporego nasycenia rynku jego wartość w najbliższych latach będzie tylko rosła (średnio co 12% rocznie wg raportu PwC „Perspektywy rynku e‑commerce w Polsce 2021- 2026”). Nie dziwi więc, że z każdym miesiącem w Polsce powstają nowe sklepy internetowe. Ich właściciele liczą na sukces, a ten zależy od wielu różnych czynników, wśród których kluczowym jest odpowiednio szybka i intuicyjna platforma sprzedażowa. Wybór coraz częściej pada na przedstawiciela naszego rodzimego podwórka, czyli Shoper, który w zeszłym roku zwiększył swoje przychody o 71% i wciąż zyskuje nowych Klientów. W dzisiejszym artykule sprawdzimy opinie na temat tego rozwiązania, a także wskażemy, w jakiej sytuacji i dla kogo oprogramowanie Shoper sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy!

Pomocna dłoń – pierwsze kroki z platformą e-commerce

Patrząc na obecną politykę firmy oraz ilość dostępnych materiałów edukacyjnych, które z pewnością przydadzą się każdemu nowicjuszowi sprzedaży w sieci, Shoper wychodzi na przeciw małym i średnim przedsiębiorcom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w e-handlu.

Wśród materiałów wspierających wiedzę, które Shoper udostępnia jedynie w zamian za pozostawienie maila kontaktowego, znajdziemy:

  • tematyczne e-booki (np. Jak sprzedawać modę w internecie czy Jak wypromować swój sklep w 7 dni)
  • webinary online (Jak zacząć przygodę z e-commerce, Policz się z Allegro –  jak zyskać na sprzedaży i stać się skuteczniejszym sprzedawcą)
  • wpisy blogowe (Co daje Ci nowoczesny sklep internetowy)
  • słownik najważniejszych pojęć
  • materiały wideo na platformie YouTube

Wiedzę można czerpać również w sposób stricte naukowy i zapisać się do Uniwersytetu Shoper lub skorzystać z FAQ, gdzie odpowiedzi na większość nurtujących pytań znajdzie każdy początkujący w sprzedaży w internecie.

Dodatkowo Shoper zapewnia 14-dniową wersję próbną oprogramowania, z której każdy niezdecydowany może skorzystać w pełni za darmo. Ciężko nie zauważyć, że polski dostawca CMSa wychodzi naprzeciw wszystkim początkującym w branży e-commerce, a jego witryna ujmuje profesjonalnym, a do tego przystępnym opisem wszelkich możliwych problemów i ich rozwiązań.

Pełna funkcjonalność sklepu internetowego

Shoper z pewnością nie uzyskałby aktualnej popularności i sukcesu (mierzonego w rosnącym zysku), gdyby nie był dobrym, uniwersalnym rozwiązaniem dla potrzeb właścicieli różnych sklepów internetowych. Funkcje i możliwości oprogramowania sprawdzą się nie tylko dla początkujących, niedużych sklepów internetowych, ale też większych platform sprzedażowych stworzonych dla wymagających Klientów, którzy na rynku e-handlu działają od lat.

Co więc sprawia, że Shoper jest dobrą opcją również dla większych e-commerce’ów?

Oprogramowanie Shoper – rozwiązanie SaaS

Software as a service, czyli SaaS, to rodzaj oprogramowania działającego jako usługa, co oznacza, że jest ono udostępniane w chmurze. Użytkownik otrzymuje dokładnie tyle funkcji i takie aplikacje, za które zapłaci. W każdym momencie może dokupić niezbędną aktualizację czy dodatkową usługę, a ta jest mu udostępniana praktycznie natychmiast. Nie ma potrzeby dokupywania wtyczek osobno czy pisania skryptów na interesującą nas funkcję. Shoper pozwala na szybkie zapewnienie dodatkowych usług. Optymalizacja oraz modyfikacja już istniejących również nie stanowi problemu.

Oznacza to również, że każdy właściciel sklepu internetowego, który nie jest specem IT, nie będzie musiał spędzić dodatkowych godzin na dokształcaniu się w tym zakresie. Shoper oferuje pełne wsparcie techniczne przez specjalny zespół IT. Wybierając to rozwiązanie w modelu SaaS, nie potrzebujesz dodatkowej współpracy z freelancerem, w momencie, gdy jakakolwiek funkcja przestaje działać prawidłowo. W efekcie właściciel może w pełni poświęcić czas na dopracowanie oferty produktowej, reklamę czy branding, a więc skupić się na prowadzeniu sklepu internetowego, a obsługę całego procesu zostawić profesjonalistom.

Integracja z Allegro, obsługa, wysyłka – wszystko pod ręką

Kompleksowość usługi Shoper to również mocny argument dla właścicieli sklepów internetowych. Dostawca zapewnia obsługę i wsparcie całego procesu sprzedażowego. Od przyjęcia zamówienia, przez rozliczenia księgowe, po wysyłkę paczek. Dzięki platformie Shoper bez problemu podepniemy do sklepu szybkie płatności, zintegrujemy dostawy oraz połączymy konto Allegro czy Ceneo.

Źródło: https://www.shoper.pl/integracje/systemy-platnosci/

 

Mało? To nie wszystko. Decydując się na CMS Shoper, możesz od razu wdrożyć na sklepie certyfikat SSL, narzędzia analityczne (Google Analytics, Brand24, PageSpeed Insights) czy zintegrować komunikację social mediową (NapoleonCat). Dostawca pomaga również w stworzeniu własnego programu lojalnościowego w celu zwiększenia wskaźnika CLV (customer lifetime value). Z pewnością można stwierdzić więc, że jest to rozwiązanie w pełni kompleksowe.

Design – gotowe szablony

Oprócz dopieszczenia wszelkich funkcjonalności sklepu od strony back-endu, Shoper nie zapomina o jednej z najstarszych prawd sprzedażowych – ludzie kupują oczami. Design sklepu internetowego jest więc równie istotny, co jego szybkość i intuicyjność, dlatego dostawca zapewnia gotowe szablony graficzne, dostosowane do danej branży. Co ważne i przede wszystkim mądre, wszystkie dostępne „gotowce” stworzone są już w technologii RWD, a więc są responsywne i dostosowują się do wymiarów urządzenia mobilnego, na którym przeglądamy stronę. Takie działanie wpływa pozytywnie nie tylko na doświadczenia użytkownika, ale również na pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce Google (tak, warto myśleć o SEO już na tym etapie tworzenia sklepu!).

Shoper – rozwiązanie dla każdego?

Wobec powyższych, niekwestionowanych zalet platformy Shoper, pojawia się pytanie, „Czy to rozwiązanie może się dla kogoś nie sprawdzić?”. Okazuje się, że tak. Jeżeli Twoja firma jest szczególnie nastawiona na dopasowywanie rozwiązań do Klientów w sposób indywidualny i wymaga stałych zmian w oprogramowaniu, Shoper nie będzie wyborem idealnym. Polskie oprogramowanie jest dedykowane dla korzystania z gotowych rozwiązań i narzędzi, które już istnieją w chmurze. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się systemy operacyjne i CMSy działające jako open source, a nie takie, które charakteryzują się brakiem dostępu do kodu źródłowego.

Koszty, czyli za ile mogę postawić sklep?

Niezależnie od potrzeb biznesowych i wizji swojego przyszłego brandu, właściciele wszystkich sklepów internetowych muszą zważać na najważniejsze – koszty. Jak w tej kwestii wygląda współpraca z polskim dostawcą oprogramowania? Do wyboru mamy 1 z 3 dostępnych pakietów: Standard, Premium oraz Enterprise. Najczęściej wybierany i najtańszy jest pakiet Standard, w ramach którego napotkamy pewne ograniczenia, choć umówmy się – maksymalna ilość 50 tys. produktów na sklepie z pewnością nie odstraszy większości Klientów. W ramach tego pakietu nie dostaniemy również backupu sklepu, a także obsługi 24/7, nie wdrożymy też Google Analytics 4 (w tym temacie z pewnością możemy pomóc, a więcej informacji znajdziecie w tym wpisie). Są to kwestie, których brak potrafi doskwierać, jednak obecnie dostępny w kwocie abonamentu 25 zł / miesiąc pakiet Standard i tak potrafi do siebie przekonać, zwłaszcza niewymagających twórców rękodzieła czy innych, małych sprzedawców.

Część zakresu pakietów Shoper, źródło: https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/

 

Pakiet Enterprise zapewnia wszystkie możliwe dodatki, a więc oprócz powyższych, w swoim zakresie umożliwia obsługę wielu magazynów, wdrożenie marketplace’ów, Premium Cache czy wdrożenie grafiki sklepu. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla dużych biznesów, które wymagają czasu i indywidualnego podejścia, takich jak platformy sprzedażowe. Cena abonamentu 5999 zł / miesiąc również sugeruje, że jest to rozwiązanie dla większych graczy.

Najbardziej optymalny zdaje się pakiet środkowy – Premium, któremu być może brakuje konfiguracji marketplace’ów oraz konsultacji online, jednak w kwocie 499 zł / miesiąc otrzymujemy wszystko, czego sklep, nawet dużych rozmiarów, potrzebuje do sprawnego działania. Zdecydowanie warto rozważyć tą opcję.

Sekcja tło

Reklamuj swój sklep internetowy z Google Ads dla e-commerce!

Podsumowanie

Shoper nie bez powodu stał się jednym z najczęściej wybieranych oprogramowań pod stworzenie sklepu internetowego. Pełne wsparcie techniczne, którego oczekują sprzedawcy, a także funkcjonalne narzędzia dostępne od ręki w ramach pakietów to spore udogodnienia, które pozwalają przedsiębiorcom skupić się na swojej ofercie produktowej i brandingu, bez zbędnego zamartwiania się działaniem e-sklepu. Naszym zdaniem to rozwiązanie z pewnością sprawdzi się dla małych, średnich i większych sklepów internetowych, którym zależy na szybkim wdrożeniu i dopasowanej integracji. Warto wspomnieć, że panel administracyjny oprogramowania Shoper jest również bardzo intuicyjny i przejrzysty, a dzięki temu prosty w obsłudze, nawet dla tych właścicieli sklepów internetowych, którzy nie są największymi specami od technologii IT.

Anna Skowron
Były pracownik na stanowisku Social Media & Content Specialist. W marketingu internetowym działa od ponad 4 lat. Wyznaje zasadę „research is king!”, a słowo pisane to jej ulubione narzędzie pracy. Jak książka to kryminał, a jak wakacje to tylko nad morzem.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (11 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry