Google Moja Firma – przydzielanie dostępu do konta

Tomasz Trzósło
Tomasz Trzósło
Archiwum 01.2016

Google Moja Firma -


przydzielanie dostępu do konta

Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które umożliwia zarządzanie wizerunkiem firmy w Google – zarówno w wyszukiwarce jak i w Mapach. Pozwala nie tylko w łatwiejszy sposób docierać użytkownikom do naszych danych adresowych, ale co również bardzo ważne, ma wpływ na wyniki wyszukania. Aby rozpocząć korzystanie z tego narzędzia należy wejść na stronę https://www.google.com/business/.

Korzystając z Google Moja Firma dane o naszej firmie będą wyświetlać się tak, jak pokazuje przykład na poniższej grafice.

Google Moja Firma - przykład

Utworzenie konta Google Moja Firma, oprócz wyżej wymienionych korzyści, nie pozostaje również bez znaczenia jeżeli chodzi o kwestie związane z działaniami w Google AdWords. Jest ono bowiem niezbędne do korzystania z rozszerzenia lokalizacji, które wzbogaca reklamy tekstowe w wyszukiwarce. O rozszerzeniu lokalizacji oraz jego zaletach przeczytasz na naszym blogu.

Przyznawanie dostępu do konta Google Moja Firma

Korzystając z konta w Google Moja Firma możemy przyznać dostęp do niego również i innym osobom – np. menedżerom prowadzącym nasze kampanie AdWords, którzy dzięki temu podczas tworzenia reklamy będą mieli możliwość wzbogacenia ich dodatkowo o rozszerzenia lokalizacji. Aby przyznać dostęp do konta firmowego Google Moja Firma należy wykonać następujące czynności:

  1. Zaloguj się na swoje konto w Google Moja Firma, pod adresem https://www.google.com/business/
  2. Wybierz stronę swojej firmy, do której chcesz przyznać dostęp
  3. Rozwiń menu i wybierz opcję „Ustawienia”menu Google Moja Firmaustawienia w Google Moja Firma
  4. Przejdź do zakładki „Menedżerzy” i kliknij „Dodaj menedżerów”zakładka menedżerzy w Google Moja Firmadodaj menedżerów w Google Moja Firma
  5. Wpisz adres email osoby, której chcesz przyznać dostęp do konta i zaznacz poziom udostępnienia, na którym chcesz go udostępnić, a następnie wyślij zaproszenie.zaproś nowych menedżerów w Google Moja Firma

Rodzaje uprawnień na koncie Google Moja Firma

Przyznając dostęp do naszego konta firmowego w Google Moja Firma mamy możliwość udostępnienia go na różnym poziomie uprawnienia. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • Uprawnienia Właściciela – najwyższy poziom, posiadający pełne uprawnienia, a więc edytowanie i usuwanie konta, dodawanie i usuwanie menedżerów, zarządzanie filmami na YouTube oraz wiele innych czynności takich, jak np. dodawanie rozszerzeń lokalizacji w reklamach AdWords.
  • Uprawnienia Menedżera – poziom uprawnień, które pozwalają na edytowanie profilu, dodawanie menedżerów, zarządzanie filmami na YouTube jak również na inne czynności wynikające z połączenia konta firmy z innymi kontami jak np. Google AdWords. Rekomendujemy przyznawanie tego rodzaju uprawnienia osobom, które zajmują się pozycjonowaniem strony firmowej w wyszukiwarce Google.
  • Uprawnienia Menedżera ds. komunikacji – najniższy poziom uprawnienia, który pozwala jedynie na połączenie profilu Google Moja Firma z kontem Google AdWords. Osoba z tego typu uprawnieniami nie będzie miała więc możliwości edycji konta, dodawania menedżerów oraz zarządzania filmami na YouTube. Ten poziom jest najczęściej stosowanym poziomem uprawnienia, który rekomendujemy przyznawać nowo dodawanym przez nas osobom.
Tomasz Trzósło


Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991