Strony na szablonie WordPress

Natalia Dworniak
Natalia Dworniak
Archiwum 08.2016

Strony na szablonie


WordPress

WordPress to niewątpliwie najpopularniejszy system zarządzania treścią strony internetowej. Jest bardzo łatwy w obsłudze i umożliwiający sporo modyfikacji. System WordPress został stworzony w głównej mierze z myślą o blogerach, jednakże jego przyjazny panel administracyjny i szerokie możliwości modyfikacji strony, spowodowały, że obecnie system jest wykorzystywany do budowy firmowych stron, a nawet sklepów internetowych.

Co oznacza, że strona jest zbudowana na szablonie WordPress?

Szablony WordPress to gotowe grafiki/layouty stron internetowych. Szablony są przygotowywane przez profesjonalnych grafików i możliwe do wykorzystania w różnych projektach. Wykorzystywanie szablonów WordPress oznacza zachowanie wszelkich panujących trendów w designie stron www i jednocześnie ułatwia implementację treści dostarczonej przez klienta do nowoczesnej grafiki strony.

Wykorzystanie szablonów do budowy firmowych stron internetowych oznacza dla klientów, że strona będzie zbudowana na bazie profesjonalnej i nowoczesnej grafiki, strona będzie tańsza niż witryna projektowana przez grafików według indywidualnych potrzeb oraz oznacza szybszy czas realizacji projektu dzięki braku konieczności ingerencji grafików.

Jakie są ograniczenia podczas tworzenia stron na szablonie WordPress?

Gotowe szablony oznaczają brak możliwości ingerencji w strukturę strony. Szablony ograniczają nas zatem do zmian grafik, zdjęć i oczywiście tekstów, ale diametralne zmiany strukturalne jak np. zmiany położenia menu, itd. mogą nie być możliwe do zrealizowania.

Oznacza to, że wybrany szablon zachowa swoją wysoką jakość graficzną i użytkową, a treść strony zostanie dostosowana do wymogów klienta.

Jak przebiega proces tworzenia stron na WordPressie?

  1. Wybierz jeden z zaproponowanych dla Twojej firmy szablonów. (Możesz także wybrać szablon samodzielnie na http://themeforest.net/)
  2. Dostarcz nam treści oraz grafiki i zdjęcia do strony w oparciu o wybrany szablon.
  3. Dostarcz nam dostępy do panelu zarządzania serwerem oraz FTP.
  4. Po implementacji treści dostarczonej przez Ciebie strona jest gotowa do uruchomienia na domenie docelowej.

 

Koszty budowy strony na WordPress

Koszt zakupu szablonu WordPress to około  50-60 USD (około 220 zł). Instalacja systemu WordPress, wdrożenie szablonu oraz jego dostosowanie do wymogów klienta (teksty, grafiki, rozkład strony, funkcjonalności) to koszt rzędu 1500-2000 zł. WordPress wymaga także regularnej aktualizacji całego systemu oraz wtyczek wykorzystywanych na stronie. Koszt aktualizacji to 150 zł kwartalnie.

Budowa stron w oparciu o szablony WordPress to optymalne rozwiązanie dla firm chcących zbudować nowoczesną stronę internetową, która podąża za trendami i jest jednocześnie łatwa w użytkowaniu. Ponadto, strona www na szablonie oznacza znacznie niższe koszty budowy witryny, ponieważ praca grafika nie jest w takim wypadku konieczna. Przekłada się to także na szybszy czas realizacji projektu.

Warto zaznaczyć, że system WordPress jest bardzo przyjazny w obsłudze i przez to jest niezwykle popularną platformą do zarządzania treścią witryny internetowej. Niestety, ale przez jego ogromną popularność narażony jest także na ataki wirusów. Konieczna jest zatem regularna aktualizacja systemu WordPress oraz jego wtyczek w celu zachowania bezpieczeństwa. Warto także poprosić dewelopera, który zajmował się budową strony na WordPressie o pomoc w aktualizacji i zabezpieczeniu strony www.

Natalia Dworniak
SEM Specialist. Absolwentka Europeistyki Na Politechnice Gdańskiej i Romanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka social media. Swój wolny czas poświęca projektom DIY oraz kuchni wegańskiej.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991