Co oznacza, że przesłany URL jest zablokowany z powodu innego błędu 4xx?

Magdalena Kościółek
Magdalena Kościółek
12 sierpnia 2022
 
Inny błąd 4xx

Co oznacza, że przesłany URL jest


zablokowany z powodu innego błędu 4xx?

Obok popularnych błędów, w raporcie “Stan” w Google Search Console może pojawić się informacja, że przesłany URL jest zablokowany z powodu innego błędu 4xx. Co to jednak znaczy i jak naprawić ten błąd?

Co oznacza błąd 4xx?

Gdy w Google Search Console pojawia się komunikat: “Przesłany URL jest zablokowany z powodu innego błędu 4xx”, oznacza, że wystąpił błąd z grupy 4xx, czyli związany z dostępem do strony, ale inny niż 404, 401 i 403. Jest to sytuacja, kiedy serwer zwraca kod odpowiedzi, którego robot Google nie jest w stanie zinterpretować, jak w przypadku błędu serwera 5xx.

Jak naprawić inny błąd 4xx?

Jak w przypadku innych błędów z raportu “Stan”, proces naprawy należy rozpocząć od weryfikacji, co to za błąd. Najlepiej sprawdzić problem za pomocą jednego z narzędzi do sprawdzania adresów URL np. redirect-checker.org lub w narzędziu do crawlowania strony jak np. Sitebulb. Następnie, w zależności od typu błędu, można przejść do jego naprawy.

Natomiast może się okazać, że strona w ogóle nie powinna znaleźć się w indeksie Google, więc należy zabronić robotom dostępu do niej. Wówczas trzeba zadbać o usunięcie jej z mapy strony i dodać w jej kodzie znacznik meta robots “noindex” lub zablokować jej indeksowanie w pliku robots.txt.

Niezależnie od tego, jaki wariant wystąpił i w jaki sposób sytuacja została rozwiązana, w raporcie w Google Search Console wybieramy “Sprawdź poprawkę”. Oczekiwanie na wynik weryfikacji może potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni.

 

Więcej informacji:

https://support.google.com/webmasters/answer/7440203?hl=pl#

 

O innych błędach w GSC pisaliśmy tutaj:

Sekcja tło

Powierz nam optymalizację Twojej strony!

 

Magdalena Kościółek
SEO Assistant. Od 4 lat związana z branżą marketingu internetowego. Posiada doświadczenie w działaniach off-site i on-site SEO oraz w zarządzaniu stronami internetowymi i stale rozwija swoje umiejętności. Prywatnie książkoholiczka lubiąca gotować.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (10 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991