Co znaczy, że alternatywna strona zawiera prawidłowy tag strony kanonicznej?

Magdalena Kościółek
Magdalena Kościółek
Archiwum 12.2022
 
Co znaczy, że alternatywna strona zawiera prawidłowy tag strony kanonicznej?

Co znaczy, że alternatywna strona zawiera
prawidłowy tag strony kanonicznej?

Jak już nieraz wspominaliśmy, nie wszystkie komunikaty w Google Search Console w sekcji “Strony” dotyczą błędów. I tak właśnie jest w przypadku informacji “alternatywna strona zawierająca prawidłowy tag strony kanonicznej”.

Alternatywna strona zawierająca prawidłowy tag strony kanonicznej – co to znaczy?

Ta informacja, umieszczona w sekcji “Strony” oznacza, że występują dwie takie same lub bardzo podobne pod względem zawartości strony pod różnymi adresami URL, gdzie jedna stanowi duplikat drugiej. Przy czym na kopii w sposób prawidłowy został ustawiony tzw. canonical (link kanoniczny), który wskazuje na oryginalną wersję.

Widząc taki komunikat warto go jednak zweryfikować pod kątem, czy linki kanoniczne zostały ustawione na właściwych stronach. Jeżeli canonicale zostały nadane prawidłowo, to nie trzeba podejmować żadnych działań. Zdarza się jednak, że mogły zostać błędnie ustawione. To z kolei często powoduje problemy z indeksacją podstron. Z tego względu jeżeli jakiś adres URL długo nie może pojawić się w wynikach wyszukiwania lub nagle się tam nie pokazuje warto zweryfikować, czy nie został wprowadzony dla niego link kanoniczny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/7440203?hl=pl

O innych komunikatach z GSC pisaliśmy tutaj:

Magdalena Kościółek
SEO Associate. Od 5 lat związana z branżą marketingu internetowego. Posiada doświadczenie w działaniach off-site i on-site SEO oraz w zarządzaniu stronami internetowymi i stale rozwija swoje umiejętności. Prywatnie książkoholiczka lubiąca gotować.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (8 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry