Co oznacza, że strona została wykluczona za pomocą tagu „noindex”?

Magdalena Kościółek
Magdalena Kościółek
Archiwum 10.2022
 
Co oznacza, że strona została wykluczona za pomocą tagu „noindex”?

Co oznacza, że strona została
wykluczona za pomocą tagu „noindex”?

W nowym raporcie w Google Search Console “Strony” wciąż możemy znaleźć komunikaty o błędach czy zwykłe informacje. Wśród nich może pojawić się ta o treści: strona wykluczona za pomocą tagu „noindex”. Co wówczas zrobić z takim komunikatem?

Strona wykluczona za pomocą tagu „noindex” – co to znaczy?

Powyższy komunikat przekazuje informację, że cała strona została zablokowana przed zindeksowaniem. Oznacza to, że cała zawartość strony nie trafi do indeksu Google. Powodem tego może być np. wstawienie w nagłówku odpowiedzi HTTP wspomnianego tagu “noindex”.

Co zrobić z komunikatem?

Nie warto ignorować z Google Search Console komunikatów, dlatego też warto sprawdzić także i ten. W tej sytuacji przyczyną może być celowe lub przypadkowe zablokowanie indeksowania. Gdy strona nie powinna znajdować się w indeksie Google, nie ma powodów do podejmowania działań. Dotyczyć może to np. stron z polityką prywatności czy regulaminów czasowych promocji.

Natomiast, gdy strona powinna się indeksować należy zlokalizować gdzie został wstawiony tag “noindex” czy w nagłówku czy w sekcji <head> i usunąć go z tego miejsca. Następnie można przesłać stronę do zindeksowania i poczekać, aż zostanie przedskanowana i zindeksowana przez roboty Google.

O innych komunikatach z GSC pisaliśmy tutaj:

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

https://support.google.com/webmasters/answer/7440203?hl=pl

Magdalena Kościółek
SEO Associate. Od 5 lat związana z branżą marketingu internetowego. Posiada doświadczenie w działaniach off-site i on-site SEO oraz w zarządzaniu stronami internetowymi i stale rozwija swoje umiejętności. Prywatnie książkoholiczka lubiąca gotować.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry