Strona wykryta – obecnie nie zindeksowana – co to oznacza?

Magdalena Kościółek
Magdalena Kościółek
Archiwum 12.2022
 
Strona wykryta – obecnie nie zindeksowana – co to oznacza?

Strona wykryta - obecnie
nie zindeksowana - co to oznacza?

Google Search Console w raporcie “Strony” informuje o różnych błędach i zdarzeniach. Jedną z takich sytuacji jest ta, kiedy strona została wykryta, ale nie zindeksowana.

Co oznacza, że strona wykryta – obecnie nie zindeksowana?

Komunikat ten z sekcji “Strony” przekazuje informację, że Google wykryło nową stronę, ale nie została ona jeszcze ani zeskanowana ani zindeksowana. Przyczyną tego może być fakt, że podczas skanowania doszło do przeciążenia strony i proces został przerwany. Jednocześnie oznacza to, że roboty Google wrócą pod ten adres w przyszłości.

Co zrobić z tym komunikatem?

W sytuacji, gdy strony długo czekają na zeskanowanie i zindeksowanie, warto sprawdzić jakość treści zamieszczonych pod wylistowanymi adresami URL, nawigację i wskazane adresy pojedynczo w narzędziu sprawdzania URL wersji opublikowanej Google Search Console. Wpływ na indeksowanie mają bowiem nie tylko aspekty techniczne, ale także zawartość tekstowa oraz linkowanie wewnętrzne do danej podstrony. Taka weryfikacja może pomóc w zidentyfikowaniu tego, dlaczego proces indeksacji znacząco się wydłuża.

Natomiast, gdy taki komunikat pojawia się sporadycznie, można oczywiście sprawdzić adres, ale zwykle wystarczy poczekać na zindeksowanie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/7440203?hl=pl

 

O innych komunikatach z GSC pisaliśmy tutaj:

Magdalena Kościółek
SEO Associate. Od 5 lat związana z branżą marketingu internetowego. Posiada doświadczenie w działaniach off-site i on-site SEO oraz w zarządzaniu stronami internetowymi i stale rozwija swoje umiejętności. Prywatnie książkoholiczka lubiąca gotować.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry