Kinga Sroka – wywiad po semKRK#17 on-line

Kamil Leśniak
Kamil Leśniak
Archiwum 07.2021
 
Kinga Sroka – wywiad po semKRK#17 on-line

Kinga Sroka
- wywiad po semKRK#17 on-line

Kontynuujemy cykl wywiadów z prelegentami semKRK#17 on-line! Jako druga do odpowiedzi na Wasze pytania z czatu przystąpiła Kinga Sroka. Nasza prelegentka pracuje jako Online Marketing Specialist i z branżą marketingu jest związana już prawie od 3 lat. Specjalizuje się w kampaniach Google Ads i na codzień zajmuje się tym w swojej pracy. Zapraszamy na wywiad!

 

Pytania od uczestników konferencji semKRK#17 on-line:

 

Z jakiej automatyzacji korzystasz najczęściej? Masz ulubioną, z której jesteś najbardziej dumna?

Testuję każdą i sprawdzam co się sprawdzi w przypadku danego konta. Cenię wiele ciekawych funkcji jakie oferuje strategie portfolio, w szczególności maksymalną i minimalną stawkę, skrypty do odrzuconych reklam czy rozszerzeń a także podstawowe reguły. Ciężko mi określić z czego mogę wybitnie dumna, z pewnością kiedyś to przyznam jak nauczę się tworzyć skrypty szyte na miarę potrzeb konta, wszystko przede mną!

 

Sekcja tło

Chcesz zobaczyć wystąpienie Kingi na semKRK?

 

Jaki był twój największy fuck up z automatyzacją?
Nie przypominam sobie żadnego 😉 a na poważnie to złota zasada na całe życie to sprawdzać wszystkie reguły, strategie i skrypty minimum dwa razy. Zwłaszcza daty uruchamiania reguł automatycznych!

 

Z jakich skryptów korzystasz i jakie polecasz?
Przede wszystkim – z tych pobieranych z bezpiecznych i sprawdzonych źródeł jak biblioteka Google Ads Script. Zawsze warto poprosić dewelopera aby sprawdził poprawność takiego skryptu przed jego wdrożeniem. Tak jak wspominałam, polecam te które odejmują trochę codziennych obowiązków optymalizacyjnych – sprawdzanie jakości słów kluczowych, odrzuconych reklam, udziału w wyświetleniach.

 

Który ze skryptów możemy wdrożyć bez pomocy programisty, a jest bardzo przydatny w codziennej optymalizacji kampanii? 
Każdy który jest w oficjalnych bibliotekach Google Ads czy na stronach internetowych sprawdzonych przez nas partnerów. Zazwyczaj wystarczy podmienić kilka zmiennych takich jak adres mailowy i dane naszego konta. Te bardziej zaawansowane dopasowane do naszych potrzeb powinien przygotować dla nas programista który z nami współpracuje.

 

Konwersje offline – jak wyglądał proces przechodzenia z konwersji online na konwersje offline na koncie Google Ads? Ustawiałaś zdarzenie konwersji na poziomie kampanii i stopniowo je testowałaś czy wyglądało to inaczej?
Absolutnie nie próbowałabym tego robić w domu – nigdy nie zmieniamy konwersji w całości na offline, z założenia dane na koncie bazują na zachowaniach użytkowników online. Importowanie konwersji ma sens tylko i wyłącznie wtedy kiedy chcemy dodać informacje do konta, które z naszego punktu widzenia będą ważne – np. przy przechodzeniu na data driven albo maksymalizację konwersji kiedy nie spełniamy warunku wymaganej ilości konwersji.

Sekcja tło

Prezentajcę Kingi z semKRK#17 on-line znajdziesz tutaj:

Kamil Leśniak
Event & Marketing Manager. Zajmuje się marketingiem internetowym oraz contentem. Lubi wyzwania i pasjonuje się organizacją eventów. Prywatnie kolekcjoner autografów znanych osób.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry