Kampanie linków sponsorowanych – linki sponsorowane Google Ads (AdWords)

Kampanie linków sponsorowanych – linki sponsorowane Google Ads (AdWords)

Czym są linki sponsorowane
i czy warto w nie zainwestować?

Stało się – założyłeś bądź założyłaś swój pierwszy sklep internetowy. Być może również Twój biznes istnieje już jakiś czas w sieci, jednak pragniesz w szybkim tempie nieco wzmocnić jego promocje? Do tego celu idealnie nadadzą się kampanie linków sponsorowanych.

Zacznijmy od prostego pytania:

Czym są linki sponsorowane, jak działają i jakich przypadkach warto w nie zainwestować?

Kampania Google Ads (wcześniej AdWords) jest swego rodzaju uzupełnieniem pozycjonowania Twojej strony. Podczas gdy w pozycjonowanie musisz zainwestować o wiele więcej czasu i cierpliwości (jednak opłaci się to stabilną pozycją w wynikach wyszukiwania), kampanie PPC są idealne wtedy, kiedy musisz działać szybko i skutecznie (a najlepiej jeszcze tanio).

Obecnie są one jedną z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych rodzajów reklamy. Występują one w formie tekstowej, wyświetlając się na samej górze wyników wyszukiwania – nad wynikami organicznymi. Składają się one z trzech nagłówków po maksymalnie 30 znaków, dwóch linii tekstu po maksymalnie 90 znaków każdy oraz adresu URL. Oznaczone są etykietą „reklama”. Działania w Google Ads obecnie nie ograniczają się tylko do reklam tekstowych – możesz prowadzić swoje działania także na YouTube, Google Shopping, w aplikacjach a nawet na zakładce Discovery na smartfonach oraz na zasadach remarketingu.

Sekcja tło

Zamów kampanie linków sponsorowanych

Jakie reklamy wyróżniamy w kampaniach linków sponsorowanych:

Wyróżniamy kilka typów reklam w wyszukiwarkach:

 • reklamy, które zamiast kierować na stronę internetową, po kliknięciu wykonują połączenie telefoniczne – w tekście reklamy widnieje numer telefonu a tekst zachęca do kontaktu;
 • reklamy dynamiczne – tekst reklamy dopasowywany jest do zapytania użytkownika oraz do treści na stronie;
 • reklamy prowadzące bezpośrednio na stronę internetową;
 • remarketing – wyświetlane wyłącznie osobom, które już wcześniej weszły na stronę.

Aby dowiedzieć się ile będzie kosztowała reklama kampanii trzeba sprecyzować kilka podstawowych elementów każdej reklamy:

 • słowa kluczowe;
 • zasięg geograficzny – czy chcesz wyświetlać reklamę tylko w jednej dzielnicy miasta, a może na terenie całego kraju bądź kontynentu?
 • szczegółowe cechy Twojej grupy docelowej – między innymi ich status materialny, rodzicielski, płeć czy wiek.
Sekcja tło

Reklamuj się z DevaGroup: Google Premier Partner

Formy rozliczeń za kampanie linków sponsorowanych

Linki sponsorowane Google Ads rozliczane są w modelu PPC, czyli Pay Per Click. Innymi słowy – płacimy tylko wtedy, kiedy użytkownik w nie kliknie i wejdzie na naszą stronę. Wszystko działa na zasadach aukcji – najwyżej wyświetlają się te reklamy, za które zapłacono najwięcej. Wysokość CPC (Cost Per Click) zazwyczaj waha się od kilku groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. Warto tutaj się zatrzymać i zastanowić się, po wpisaniu jakich słów kluczowych będzie wyświetlać się strona. Należy pamiętać, że bez odpowiednio dużej ilości wyszukiwań danego słowa istnieje zagrożenie, że wyszukiwarka w ogóle nie wyświetli naszej reklamy. Mając wybrane słowa kluczowe, określony budżet, ostatnim krokiem jest zastanowienie się nad chwytliwym hasłem reklamowym, które przyciągnie na naszą stronę internetową potencjalnego klienta. Może będzie to darmowa dostawa albo długi czas zwrotu towaru? Możliwości jest wiele, a wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i od Twoich celów biznesowych. Najważniejsze to wyróżnić się na tle konkurencji.

Wybór słów do linków sponsorowanych

Przy wyborze odpowiednich słów kluczowych pomocnym będzie narzędzie Google – Planer słów kluczowych. Wpisując określone słowo program jest w stanie: pokazać średnie miesięczne ilości wyszukiwań, przedstawić sugestie podobnych słów kluczowych, oszacować stawkę za kliknięcie oraz przedstawia prawdopodobieństwo konkurencji. Jest to darmowe narzędzie, które pozwala przygotować słowa kluczowe do prowadzenia kampanii nawet początkującemu użytkownikowi Google Ads.

Zalety kampanii linków sponsorowanych

Jedną z głównych zalet linków sponsorowanych jest możliwość kierowania reklam do ściśle określonej grupy docelowej. Prowadzisz pizzerię działającą w godzinach nocnych z tanim dowozem? Świetnie! Poprowadzenie kampanii od czwartku do niedzieli w czasie juwenaliów z naciskiem na godziny wieczorne i nocne na frazę „pizza na dowóz” będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli prowadzisz sklep odzieżowy i zalegają Ci w magazynie ubrania z poprzedniego sezonu, a zmienia się pora roku – zarządź wyprzedaż! Krótka i intensywna kampania reklamowa powinna sprawić, że szybko uporasz się z brakiem klientów oraz ze zbędnym towarem. Weź również pod uwagę, że zakup Twojego produktu nie musi być jedynym celem kampanii – wszystko zależy od rodzaju biznesu, jakim się zajmujesz. Może być to zapis na newsletter, pozostawienie danych kontaktowych bądź wysłanie zapytania ofertowego. Jednak bez względu na to jaki jest Twój cel treść reklamy musi go promować.

Z reklam w wyszukiwarce może korzystać niemal każdy biznes. Wyjątkiem jest tutaj promocja hazardu, alkoholu, narkotyków, materiałów wybuchowych i fajerwerków, podróbek produktów, artykułów tytoniowych, leków, handlu bronią oraz wszelakiego rodzaju hakerstwa, fałszerstw, podrabiania dokumentów, szerzenia nienawiści, dyskryminacji, handlu zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt, znęcania się nad zwierzętami. Do niedozwolonych praktyk należy również promowanie stron zawierających przemoc, samookaleczanie, drastyczne zdjęcia ze scen zbrodni oraz wypadków. Jeżeli Twoja strona internetowa nie zawiera wymienionych powyżej treści, kampanie linków sponsorowanych Google stoją przed Tobą otworem.

Google AdWords posiada przyjazny panel użytkownika oraz prosty system. Reklamodawca może na swoim koncie sprawdzić wydatki, skuteczność kampanii, kliknięcia w reklamę. Cały system reklamowy Google Ads pozwala na proste przygotowanie kampanii w wyszukiwarce oraz jej optymalizację. W połączeniu Twojego konta z Google Analytics daje całościowy i dokładny przegląd każdej kampanii.

Sekcja tło

Podejmij współpracę z profesjonalną agencją

Podsumowując, dlaczego warto zainwestować w linki sponsorowane Google AdWords?

 • gwarantuje szybki efekt – Twoja reklama pojawia się w sieci wyszukiwania od razu po dokonaniu płatności i zaakceptowaniu reklam
 • trafność – możesz precyzyjnie określić grupę docelową Twoich produktów lub usług
 • elastyczność – w każdej chwili możesz zmienić typ kampanii jeżeli nastąpi zmiana Twojego celu marketingowego
 • kontrola – dokładnie wiesz ile i na co są przeznaczane pieniądze
 • i przede wszystkim: bo z Google korzysta aż 95% polskich internautów. Daje to szansę na zwiększenie wzrostu liczby klientów oraz świadomości istnienia Twojej firmy

Warto zwrócić uwagę na to, że klikalność w linki sponsorowane w Google zwiększa się, pomimo instalowania różnorakich wtyczek blokujących reklamy w wyszukiwarkach.

Obsługa kampanii linków sponsorowanych

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby samodzielnie tworzyć i optymalizować swoje reklamy Google, powierz ją profesjonalnej agencji SEM – DevaGroup. Wykwalifikowani specjaliści prowadzą kampanię linków sponsorowanych w taki sposób, aby było to dla Ciebie opłacalne i przynosiło jak największą liczbę wartościowych konwersji. Na początku trzeba będzie nieco zainwestować – ale możesz być pewien / pewna, że się to opłaci. Opiekun Twojego biznesu będzie na bieżąco optymalizował kampanię oraz sprawi, że reklamy w wyszukiwarce Google będą przynosiły klientów.

 

Zespół Content Marketingu
Ten artykuł jest wynikiem prac naszego zespołu content marketingowego, może mieć wielu autorów i źródeł. Jeśli widzisz w nim błąd, napisz do nas, chętnie wyjaśnimy a faktyczne namierzone błędy merytoryczne doceniamy niespodzianką. Jesteśmy autorami sukcesów wielu blogów firmowych naszych Klientów. Wiemy jak pisać aby osiągać wysokie pozycje oraz czego szukają Twoi odbiorcy, aby zapewnić Ci ruch na stronie. Szukasz copywriterów dla swojej, nawet nietypowej, branży? Pomożemy!

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry