Płatna promocja postów na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2012
 

Kto pracuje z Facebookiem zauważył na pewno funkcję Highlight, która pojawiła się jakiś czas temu i pozwalała na powiększanie postów na całą szerokość okna Facebooka (dwie szpalty). Aby post wyglądał dobrze, należało przygotować do niego odpowiednich rozmiarów grafikę. Następnie klikało się w Highlight i abra-kadabra, post stawał się bardziej widoczny. Co się zmieniło?

Otóż. Funkcja „Highlight”, teraz została zmieniona na „Promote”. Dzięki niej użytkownicy mogą płacić, aby ich posty wyświetlały się jako promowane w News Feedach znajomych. Cena za taki jeden post wynosi  3 – 4 euro, a zapłacić można kartą kredytową, telefonem komórkowym oraz PayPalem. Zobaczymy, jak sprawdzi się takie rozwiązanie.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry