Przegląd prasy – Online Marketing Magazyn 1/2021

Ewelina Ibek
Ewelina Ibek
Archiwum 03.2021
 
Przegląd prasy – Online Marketing Magazyn 1/2021

Przegląd prasy
- Online Marketing Magazyn 1/2021

Zamykamy miesiąc pełen nowości! Największą i najbardziej oczekiwaną było oczywiście wprowadzenie Amazon na polski rynek. Google również nie pozwala nam się nudzić – zadba o to nowy algorytm Core Web Vitals, który zadebiutuje w maju. Dorzućmy do tego jeszcze wiele ciekawych branżowych konferencji (Mobile Trends Conference, czy nieskromnie nasze własne semKRK) – mamy marketingowo i e-commercowo satysfakcjonujący marzec 🙂 Teraz nadeszła pora na nasz przegląd prasy.

 

Online Marketing Magazyn 1(56) 2021

 

Reklama w Social Mediach

Numer otwiera wywiad z Piotrem Chmielewskim z agencji Social Media Now (co nie powinno dziwić, ze względu na fakt, że tematem przewodnim numeru jest Reklama w Social Mediach). Piotr otrzymał od Artura Maciorowskiego 25 pytań o działania reklamowe na Facebooku, które mają podpowiedzieć e-marketerom, jak zaplanować swoje działania w nadchodzącym roku. To bardzo przekrojowy wywiad, który obejmuje wiele różnych zagadnień – od porad dotyczących dopasowania komunikatów do odbiorcy-użytkownika social mediów (który pod wpływem pandemii uległ niemałym zmianom), po konsekwencje konfliktu Apple z Facebookiem, aż po przepis na idealną kreację reklamową. Obszerny wywiad porusza wiele zagadnień – może dlatego przypadnie do gustu nie tylko osobom związanym z SEM, ale również właścicielom biznesów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem współpracy z agencją, czy nawet freelancerom, którzy szukają świeżego spojrzenia na Facebooka.  P.S. Jednym z odważniejszych stwierdzeń Piotra jest fragment w którym oznajmia, że “regularne LIVE-y i umiejętne wykorzystanie facebookowych grup sprawia, że nawet w 2021 r. niektórzy wciąż nie muszą płacić za reklamę”. Aż ma się ochotę poprosić o rozwinięcie tematu, przykłady i zrobić case study 😉  

 

 

Dziesięć niestandardowych pomysłów na reklamę na Facebooku w 2021 roku

Zagłębiając się dalej w najnowszy numer  Online Marketing Magazyn znajdziemy m.in. artykuł autorstwa Szymona Lisowskiego (CEO Socjomania) Dziesięć niestandardowych pomysłów na reklamę na Facebooku w 2021 roku (szczególnie polecam wszystkim, którzy walczą z przypadkowymi odwiedzającymi ich fanpage, lub chcą reaktywować mało zaangażowanych fanów), czy niezwykle ciekawą wypowiedź Agaty Patoły (Feeders Agency), która w kontekście social mediów rozprawia się z zagadnieniem UX. Jeśli zastanawiasz się, jak tworzyć reklamy, które skutecznie skłonią Twoich odbiorców do klikania i przyniosą pięknie okrągłą ilość konwersji – nie szukaj dalej, odpowiedź znajdziesz na stronie 17. 

Sekcja tło

Chcesz skutecznie reklamować się na Facebooku?

 

Pinterest a reklama

W całym bloku Reklama w social mediach moja uwagę szczególnie zwrócił niepozorny artykuł (niepozorny ze względu na, nie ma co się oszukiwać, niedowartościowany przez wielu z marketingowców temat) Karoliny Kociołek o reklamach na Pintereście. Czy jest to w ogóle kanał odpowiedni do promocji biznesu? Odpowiedź znajdziemy już na początku tekstu: “Pinterest to idealna platforma społecznościowa i przydatne narzędzie dla wzrokowców, którzy spośród wielu materiałów wybierają te, które najbardziej im się podobają i… pomagają w podjęciu decyzji zakupowej. Każdego miesiąca korzysta z niego 424 mln osób, poszukując tam kreatywnych pomysłów.” Skoro wiemy już, że jest to dobry kanał z imponującą liczbą użytkowników, jak sprawdzić czy jest do dobre rozwiązanie marketingowego stricte dla naszej branży? Innymi słowy, czy znajdziemy wśród milionów tablic te, które należą do naszej grupy docelowej? Z odsieczą przed niepewnością przychodzi nam sam Pinterest, który co rok wypuszcza raporty dotyczące trendów – w oparciu o zainteresowania użytkowników oraz frazy najczęściej przez nich wyszukiwane. Znajdziemy go tutaj: https://business.pinterest.com/pl/content/pinterest-predicts/ 

Oprócz ogólnego omówienia Pinteresta, autorka artykułu serwuje nam 2 przydatne checklisty: jak skutecznie działać na tym kanale oraz jak stworzyć pierwszą kampanię reklamową. To bardzo pomocny artykuł dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z Pinami i szukają krótkiego, ale treściwego wprowadzenia do działań na tej platformie. 

 

Podsumowanie

Po nowy numer Online Marketing Magazyn mogą sięgnąć nie tylko pasjonaci reklam w social mediach. Na łamach czasopisma opublikowane zostały również teksty z zakresu Content Marketingu, Analityki Internetowej, Mobile Marketingu czy SEO. W tym ostatnim wymienionym dziale znajdziemy artykuł naszego CEO Krzysztofa Marca, który zdradzi Wam tajniki podnoszenia ruchu z posiadanych treści i pomysły na recykling content marketingu. Jeśli szukacie pomysłów na to, skąd czerpać inspiracje na ulepszenie treści lub planujecie rozpocząć działania w zakresie recyklingu treści – polecamy artykuł Waszej uwadze! 

Ewelina Ibek
Były pracownik na stanowisku Content & Marketing Manager. Polonistka, entuzjastka marketingu internetowego. Najlepiej czuje się na eventach, które sama zorganizowała. Gdy nie zajmuje się konferencjami i contentem, pije dużo kawy (czarnej), czyta jeszcze więcej książek (tych dobrych) i chodzi na spacery ze swoim Pieskiem (marki Akita). Uwielbia słuchać podcastów, głównie tych marketingowych…więc jeden taki semCAST też zrobiła.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry