Czym jest reklama banerowa na Allegro?

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Archiwum 08.2021
 
Czym jest reklama banerowa na Allegro?

Czym jest
reklama banerowa na Allegro?

Allegro jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych platform zakupowych w Polsce. To dzięki wieloletniemu budowaniu zaufania Allegro może pochwalić się imponującymi wynikami. Jest to zdecydowanie ważny powód, aby zamieścić tam reklamę i promować swoje produkty.

 

Od niedawna na platformie zakupowej Allegro wdrożona została reklama banerowa. Czym jest ta reklama i czy warto ją wprowadzić w swoje działania?

Do tej pory mieliśmy możliwość dodawania reklamy graficznej, w której mogliśmy dodać swoje logo, krótkie hasło reklamowe, a także dwie dynamicznie dobierane oferty. Teraz oprócz reklamy graficznej mamy możliwość wyboru reklamy banerowej.

 

 

 

Reklama banerowa to rodzaj reklamy graficznej, która może się wyświetlać w dwóch miejscach emisji: na górze lub na dole strony. Reklama banerowa daje możliwość na stworzenie i dodanie swojej własnej kreacji graficznej. Możesz spersonalizować grafikę reklamującą Twoją ofertę, zwrócić uwagę przeglądających jej ciekawym wyglądem. To od Ciebie zależy, czy nakierujesz uwagę potencjalnych klientów na Twoje przedmioty dostępne w danej kategorii, czy może zareklamujesz przedmioty dostępne w Strefie okazji. Ważne, że możesz skierować ruch tylko na platformie zakupowej Allegro, a nie do zewnętrznych sklepów lub stron internetowych.

 

Jak rozliczana jest Reklama banerowa?

Reklama banerowa jest rozliczana podobnie jak reklama tradycyjna, czyli w modelu CPM (cost per mille). Określasz stawkę, jaką chcesz zapłacić za 1000 realnych wyświetleń reklamy na Allegro. Co oznacza, że zostaje naliczona, gdy kupującemu wyświetliła się Twoja reklama graficzna.

 

 

 

Słowa kluczowe i wykluczające

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama dotarła do zainteresowanych osób, to powinieneś oprócz słów kluczowych dodać słowa wykluczające. Powinny one uwzględniać zapytania o przedmioty o podobnej nazwie, ale znajdujące się w innej kategorii.

Ważne, żeby słowa kluczowe oraz wykluczające nie były takie same, ponieważ reklama zostanie zablokowana.

 

Reklama banerowa jest włączana stopniowo, dlatego koniecznie sprawdź, czy masz ją już w swoim panelu.

 

Sekcja tło

Zainteresowała Cię oferta?

 

Agata Kowalczyk
Social Media & Content Specialist. Zajmuje się tworzeniem ciekawej komunikacji w mediach społecznościowych. Prywatnie uwielbia teatr, a zwłaszcza musicale.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry