Reklamy w Gmailu (GSP) mobilne

Zespół DevaGroup
Zespół DevaGroup
Archiwum 09.2015
 

W poprzednim poście opisałam ogólnie reklamy w Gmailu, natomiast w tym poście chciałam skupić się na porównaniu wyników kampanii w zależności od urządzenia.

Reklama GSP jest wyświetlana w różny sposób w zależności od urządzenia, z którego się korzysta. Na komputerze wyświetlane są one w zakładce „Oferty”, co oznacza, że trzeba świadomie przejść do tej zakładki, żeby zobaczyć reklamy. Natomiast na komórkach oraz tabletach reklamy w zwiniętym formacie wyświetlane są w widoku głównym razem ze wszystkimi mailami. 

Różnica w kampanii w zależności od urządzenia jest wyraźnie widoczna. Przy tym samym domyślnym maksymalnym CPC na komórkach uzyskuje się o wiele mniej wyświetleń, ale porównywalną ilość kliknięć co przekłada się na wiele wyższy CTR. Niestety pozostałe wskaźniki nie wyglądają już tak dobrze, na komórce uzyskuje się mniej kliknięć prowadzących do witryny. Pomimo tego, że użytkownicy o wiele chętniej klikają w reklamę, to jednak koszt uzyskania przejścia do witryny jest wyższy.

gsp-mobile-1

Powyższe statystyki pochodzą z kampanii kierowanej na całą Polskę. W kampanii skierowanej na Norwegię ilość wyświetleń na komórkach i komputerach była na zbliżonym poziomie.

gsp-mobile-3-no

 

Kampanie GSP na komórkach zazwyczaj mają niższy średni CPC niż na komputerach, może być więc warto z nich korzystać do promowania strony, która jest dobrze dostosowana do wyświetlania na komórkach.

 

 

Zespół DevaGroup
Zespół DevaGroup

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry