Clobby – pierwszy chat grupowy na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak przeprowadzić chat grupowy na Facebooku? Odpowiedź jest następująca: do niedawna nie było takiej opcji! Do niedawna, bo powstała nowa aplikacja umożliwiająca przeprowadzenie grupowych rozmów w czasie rzeczywistym. Clobby – bo tak się nazywa – jest interesującym pomysłem, który pozwala czatować grupie ludzi na przeróżne tematy.

Aplikacja ta ma miły i sympatyczny design, częściowo nawiązujący do oryginalnego wyglądu Facebooka. Na górze znajdują się dwie zakładki „Chat” oraz „Invite Friends”. Pierwsze uruchomienie aplikacji jest banalnie proste (tak jak wszystkich na Facebooku). A mianowicie wystarczy wyrazić zgodę na dostęp aplikacji do Twoich danych personalnych (autoryzować), a następnie wcisnąć zakładkę „Chat”.

Dodatkowymi opcjami aplikacji Clobby jest możliwość ustanowienia admina, moderatorów oraz zarządzanie użytkownikami, których można banować, czy też wypraszać do woli:>

Chat obsługuje pogrubienie tekstu, kursywę oraz podkreślenie. Możemy również wstawiać emotikony (lub wpisywać ręcznie). Gdy nadejdzie nowa wiadomość zostajemy powiadomieni dość przyjaznym dźwiękiem, który oczywiście możemy wyciszyć.

Zachęcamy do zapoznania się z Clobby. Podzielcie się swoimi sugestiami i opiniami.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry