UWAGA: Zaproszenia Twoich przyjaciół to nie wirus

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010

Wśród społeczności Facebooka pojawiło się kolejne ostrzeżenie o domniemanych wirusach. A mianowicie użytkownicy, którzy mają mnóstwo zaproszeń do grona przyjaciół to znak że ich komputer jest zainfekowany jakimś wirusem. Jednak możemy Was zapewnić że ta informacja , jak i poprzednie dotyczące jakichkolwiek wirusów jest nieprawdziwa.

Powodem zwiększonej ilości zaproszeń jest drobna zmiana ,którą Facebook wprowadził w sposobie wyświetlania tej informacji.

Jednak mimo to, użytkownicy ciągle postują na swoich tablicach wiadomościami podobnymi do tej:

OSTRZEŻENIE PRZED WIRUSEM: Każdy kto posiada dużo zaproszeń niech ma się na baczności! To jest wirus! Jeśli je zaakceptujesz, to Twoje konto wyśle około 85 nowych zaproszeń do kogoś innego!!! Ostrzeż swoich przyjaciół! To jest nowy wirus, który rozsyła zaproszenia. Nie należy teraz akceptować żadnych sugestii!

Informacja ta okazała się całkowicie nieprawdziwa. Aby uspokoić użytkowników Facebook wysłał następujący komunikat:

Możemy stwierdzić, że to nie jest wirus ani też błąd aplikacji, oraz w tej sytuacji nie jest wskazane powiększanie niepotrzebnego zamętu. Sugestie znajomych są teraz obustronne i pojawiają się u obu zaangażowanych użytkowników. Tak się dzieje, gdy np zasugeruję, że jedna osoba zna dwie inne i obie te osoby, które zasugerowałem oraz osoba do której wysłałem sugestię otrzymają powiadomienie o sugestii.

Co możemy z tego wywnioskować? Za każdym razem gdy będziesz zapraszać nowych znajomych będziemy otrzymywać powiadomienie o tym. Brzmi to trochę bezsensownie i pewnie dlatego tak wielu użytkowników jest zdezorientowanych.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991