Mafia Wars bez pitbulla

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Jedna z największych organizacji zapobiegająca nieetycznemu traktowaniu zwierząt – PETA – nie wyraziła poparcia dla pitbulla, używanego jako jeden z rodzajów broni.

Po tym jak PETA wysłała list do CEO Mark’a Pincus’a odniosła zwycięstwo: jak donosi CNET pitbulle zostały wycofane z arsenału broni.

PETA swój sprzeciw argumentuje tym, że pitbulle są zawsze przedstawiane w najgorszym świetle z pośród zwierząt domowych, co może się przyczynić w życiu rzeczywistym do zwiększonego znęcania się nad tą rasą, która i tak jak pokazują statystyki jest najgorzej traktowaną. PETA wie że „to jest tylko gra” , jednak zwraca również uwagę na to że Mafia Wars zbyt mocno ukazuje okrucieństwo w swojej aplikacji właśnie wykorzystując tą rasę psów.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry