CityVille – kolejna gra firmy Zynga

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2011

Jak zapewne wiecie, firma Zynga jest światowym liderem dostarczającym gry i aplikacje na Facebooka. Możecie znać takie tytuły jak : FarmVille, Texas HoldEm Poker, FrontierVille, Cafe World czy też Treasure Isle. Łącznie produkty tej firmy przyciągają dziennie ponad 49 milionów użytkowników, którzy spędzają czas na rozwijaniu swoich postaci, czy też wiosek. Miesięcznie z aplikacji korzysta ponad 220 mln konsumentów.

Aktualnie na pierwszym miejscu w rankingu popularności widnieje gra CityVille, która jest tematem dzisiejszego artykułu. Jednak nie będzie to normalna recenzja kolejnej gry. Na początku pokrótce o samym produkcie. CityVille, jak się już pewnie domyślacie, jest grą z serii -Ville. Polega na stworzeniu i zarządzaniu wymarzonym miastem.

Rozpoczynamy od malutkiej wioski, by z czasem nasze miasto przerodziło się do ogromnej metropolii posiadającej setki tysięcy mieszkańców. Tak jak w reszcie gier z tej serii, wykorzystujemy energię i zasoby pieniężne do budowania nowych budynków i uzupełniania zapasów. Zapraszamy naszych przyjaciół do bycia sąsiadami, pomagamy rozwijać im miasta, wykonujemy misje i zdobywamy coraz to wyższe poziomy.

Czy powyższy opis nie przypomina Wam czegoś? Bo mi osobiście bardzo przypomina resztę gier z tej serii -Ville, tylko odpowiednio zmieniając słowo miasto na osada, czy też farma.

Nie wydaje Wam się, że firma Zynga weszła w pewien stereotyp, z którego jak do tej pory nie udało się jej uciec? Dlaczego? Wszystkie gry tego typu są zbudowane na bazie podobnego schematu – potrzebne są przede wszystkim duże ilości energii i pieniędzy, co zwiększy nasze zyski. Oczywiście, aby grywalność była większa, mamy możliwość zaproszenia naszych przyjaciół, którzy pomogą rozwijać wioski. Dodatkowo sama budowa gier oraz funkcjonalność jest łudząco podobna. Dla przykładu zamieszczam poniżej trzy zdjęcia z różnych odsłon aplikacji:

 

FrontierVille                             CityVille                                       FarmVille

 

 

 

 

 

Czy nie uważacie, że coś z tym należy zrobić? Jakich gier brakuje na Facebooku, albo co zrobić by były lepsze? Czekamy na Wasze opinie.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991