Gdzie użytkownicy Facebooka jadą na miesiąc miodowy?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2014
 

Lato to czas, kiedy wiele par decyduje się na pójście w życiu wspólną drogą. Wysoka temperatura i piękna pogoda sprzyja zawieraniu małżeństw właśnie latem. Facebook dzięki gromadzonym przez siebie big data przedstawił właśnie listę najpopularniejszych miejsc, do których młode pary udają się na miesiąc miodowy.

19% nowożeńców z USA wybiera wyjazd na terenie Ameryki, pary z Korei Południowej pokonują najdłuższy dystans i zmierzają do celu podróży poślubnej przez ponad 4 000 mil (tak wynika z obliczeń mediany dla tego kraju). Niektóre pary na miejsce podróży poślubnej wybierają dokładnie przeciwną stronę globu – Hiszpanie podróżują do Nowej Zelandii, a Peruwiańczycy do Tajlandii. Poniżej znajduje się lista najbardziej popularnych kierunków.

Kierunki najbardziej popularne wśród Amerykanów i innych narodowości:

  1. Las Vegas, USA
  2. Lahaina, USA
  3. Honolulu, USA
  4. Playa del Carmen, Mexico
  5. Cancún, Mexico
  6. Punta Cana, Dominican Republic
  7. Montego Bay, Jamaica
  8. Antalya, Turkey
  9. Castries, St. Lucia
  10. Gramado, Brazil

Poniżej mediana średnio pokonywanego dystansu przez nowożeńców.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry