Jak skontaktować się z Facebookiem? Kontakt z Administratorem

 
kontakt z facebookiem

Jak skontaktować się z Facebookiem?


Kontakt z Administratorem FB

Posiadasz prywatne konto na Facebooku lub prowadzisz profil firmowy? Potrzebujesz pilnie nawiązać kontakt z pracownikiem serwisu? W poniższym artykule podpowiadamy, jak skontaktować się z Facebookiem.

Uwaga: Artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Jako agencja marketingowa nie zajmujemy się rozwiązywaniem problemów związanych z platformą Facebook. W razie potrzeby prosimy skontaktować się z serwisem: facebook.com/support.

Kontakt z Facebookiem – niełatwy, lecz możliwy

Jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiej możliwości kontaktu z obsługą rozmaitych portali, narzędzi internetowych czy przedsiębiorstw działających w sieci. Infolinie, maile czy czaty online to obecnie podstawa skutecznego i błyskawicznego dotarcia do firm, z których usług korzystamy na co dzień. Niestety, w przypadku amerykańskiego giganta sprawa ta przedstawia się nieco inaczej. Kontakt z Facebook Polska może wydawać się trudny, ale z pewnością nie jest niemożliwy.

Sekcja tło

Oddaj swój fanpage w ręce ekspertów

Facebook kontakt telefoniczny

Wydaje ci się, że w razie problemu z logowaniem na konto albo kłopotów z płatnościami błyskawicznie uzyskasz pomoc od supportu Facebooka podczas rozmowy telefonicznej, jak ma to miejsce w przypadku setek innych portali? Nadzieję na szybkie rozwiązanie sprawy we wskazany sposób ma z pewnością szerokie grono użytkowników z całego świata. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju na świecie kontakt telefoniczny z działem obsługi klienta Fb nie jest jednak możliwy. Facebook infolinia nie istnieje, a sama firma nie pozwala na rozmowę przez telefon z żadnym z pracowników, mimo że jest ich już ponad 33 000, w tym również spora grupa w naszym kraju. Zapewne ma to uzasadnienie. Ogromne grono internautów z całego świata, chcące porozmawiać z obsługą portalu, z pewnością musiałoby być obsługiwane przez olbrzymich rozmiarów call center.

Użytkownicy lub reklamodawcy nie mają także możliwości porozmawiania z konsultantami za pomocą poczty email. Podobnie bowiem jak w przypadku numeru telefonu, polityka Facebooka zakłada brak możliwości kontaktu na adres e-mail z obsługą portalu. W jaki sposób więc uzyskać kontakt do Facebook Polska?

Centrum pomocy Facebooka

W pierwszej kolejności skorzystaj z oficjalnego panelu pomocy, będącego prawdziwą skarbnicą podstawowej i zaawansowanej wiedzy na temat obsługi serwisu. To bardzo rozbudowany i regularnie uzupełniany poradnik, w którym znajdziesz szczegółowe informacje na temat użytkowania portalu, zarządzania kontem na Fb, ogólnych zasad korzystania z platformy czy prywatności i bezpieczeństwa.

Aby poczytać poradnik, nie trzeba być zalogowanym, co sprawia, że odpowiedzi na wiele pytań oraz porady znajdą w nim również osoby, które wylogowały się z konta albo jeszcze nie zarejestrowały w serwisie. Korzystanie z poradnika jest bardzo intuicyjne. Możesz w nim odszukać wiele przydatnych informacji, rozwiązań konkretnych problemów czy odpowiedzi na najczęstsze pytania użytkowników. Często zdarza się, że pożądaną odpowiedź lub rozwiązanie kłopotu otrzymasz właśnie w tym miejscu.

kontakt z facebook dla klientów biznesowych, reklamodawców czat z fb

Formularz kontaktowy – zgłoszenie problemu

Jeśli twój kłopot jest czysto techniczny, możesz użyć opcji „Zgłoś problem”, którą znajdziesz w prawym górnym rogu serwisu, po najechaniu na ikonkę znaku zapytania, umieszczoną obok ikony dzwonka powiadomień. Jest ona dostępna jedynie dla zalogowanych internautów. Do dyspozycji użytkowników są 3 warianty zgłoszenia kłopotu:

  • Problem z płatnością,
  • Coś nie działa,
  • Zawartość naruszająca zasady.

Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób potrzebujących pomocy związanej z płatnościami w serwisie, drugi dotyczy możliwości powiadomienia supportu o niedziałającej funkcji, a trzeci pozwala zgłosić spam, treści szkodliwe oraz naruszające zasady portalu. Pamiętaj, że obsługa Facebooka nie ma dostępu do wszystkich twoich danych, dlatego podczas wypełniania stosownego formularza precyzyjnie opisz sprawę. Najlepiej dołącz również zrzuty ekranu ilustrujące kłopot. Twoje zgłoszenie dotrze do administratora Facebooka, który je przeanalizuje. Status ticketu możesz śledzić na swoim koncie. W razie negatywnego rozpatrzenia prośby możesz odwołać się od decyzji.

Poza funkcją zgłoszenia sprawy w miejscu tym znajdziesz także szereg wartościowych informacji. Pod ikoną „Pytajnika” dostępne jest bowiem Centrum pomocy Facebooka, tyle że w okrojonej wersji.

Sekcja tło

Profesjonalna reklama na Facebooku

Czat z konsultantem Facebooka dla reklamodawców

Jeżeli prowadzisz konto firmowe i potrzebujesz porady związanej z jego obsługą, możesz skontaktować się z konsultantem Facebooka na czacie. Opcja ta przysługuje jednak tylko administratorom aktywnych kont biznesowych z działającymi kampaniami reklamowymi. Aby z niej skorzystać, musisz więc wykupić reklamę w portalu. Na szczęście nie musi to być duży wydatek – wystarczy włączyć promocję dowolnego posta za kwotę kilku złotych.

Jeśli spełniasz ten warunek, zaloguj się na stronie business.facebook.com, a następnie przejdź na podstronę facebook.com/business/help. Znajdziesz tam sekcję dotyczącą pomocy oraz ikonkę „czat” umieszczoną po prawej stronie ekranu. Po jej kliknięciu możesz przeprowadzić rozmowę na dedykowanym czacie ze specjalistą w komunikatorze Facebook Messenger. Czego może ona dotyczyć? Zagadnienia i pytania użytkowników bywają różne, począwszy od usunięcia sekcji opinii czy zmiany nazwy fanpage’a, aż po problemy techniczne lub związane z płatnościami na koncie reklamowym.

Pamiętaj, że czat z konsultantem jest dostępny jedynie dla użytkowników prowadzących w danym czasie aktywne kampanie reklamowe na platformie. Osobom, które nie mają żadnych działających kampanii, pozostaje wypełnienie formularza kontaktowego.

Warto przy tym zaznaczyć, że dodatkowym atutem i wsparciem jest posiadanie konta w Menedżerze Firmy. Instytucje, które z niego korzystają, Facebook traktuje zwykle nieco poważniej niż pozostałych reklamodawców. Ponadto w Centrum pomocy dla klientów biznesowych znajdziesz mnóstwo informacji na temat tworzenia kampanii reklamowych, prowadzenia strony firmowej czy też zarządzania fanpage’ami na Fb oraz Instagramie.

Facebook kontakt z administratorem – czas oczekiwania na odpowiedź

Jeśli zastanawiasz się, ile wynosi czas oczekiwania na uwzględnienie reklamacji albo odpowiedź od konsultanta, to niestety nie mamy dobrych wieści. Czas ten nie jest bowiem nigdzie określony. W przypadku Facebooka nie obowiązuje prawo 14-dniowego rozpatrzenia reklamacji, portal nigdzie nie wskazuje również konkretnych terminów, w których pracownik udzieli odpowiedzi na nurtujący cię problem zgłoszony poprzez formularz. Zdarza się, że zwrotna informacja przychodzi po długim czasie, kiedy już zdążysz zapomnieć o zadanym pytaniu. Niekiedy natomiast nie przychodzi ona wcale.

kontakt z fb czas odpowiedzi

Jedynym sposobem na szybki kontakt ze specjalistą jest więc czat, jednakże, jak już informowaliśmy wcześniej, opcja ta jest dostępna wyłącznie dla klientów biznesowych, działających aktywnie w serwisie. Warto także próbować poszukiwać informacji w Centrum pomocy Facebooka. Udostępniane przez portal narzędzia są zwykle wystarczające do rozwiązania kłopotu dotyczącego konta prywatnego. W poradniku znajdziesz odpowiedź na temat kwestii prywatności, bieżących zmian czy podstawowych możliwości oferowanych przez Fb, bez konieczności rozmowy z konsultantem.

Facebook Polska kontakt dla cierpliwych

Podsumowując, z Fb kontakt nie jest prosty, ale z pewnością możliwy. Chcąc uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, warto zacząć od samodzielnego poszukiwania rozwiązania w poradnikach Facebooka, a w razie braku informacji, można zgłosić problem administracji poprzez specjalny formularz. Jeśli odpowiedź nie nadejdzie, trzeba ponownie o sobie przypomnieć i wysłać zgłoszenie jeszcze raz, ewentualnie skorzystać z opcji dla klientów biznesowych i reklamodawców, czyli z rozmowy na czacie z konsultantem Facebooka.

Warto przy tym mieć na uwadze, że kwestie, którą są kłopotliwe dla nowych reklamodawców, są oczywiste dla profesjonalnych agencji marketingowych, takich jak DevaGroup. Jesteśmy ekspertami z zakresu social media. Oferujemy kompleksową obsługę, prowadzenie i monitorowanie fanpage’ów oraz kont reklamowych na Facebooku.

Uwaga: Artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Jako agencja marketingowa nie zajmujemy się rozwiązywaniem problemów związanych z platformą Facebook. W razie potrzeby prosimy skontaktować się z serwisem: facebook.com/support.
Zespół Content Marketingu
Ten artykuł jest wynikiem prac naszego zespołu content marketingowego, może mieć wielu autorów i źródeł. Jeśli widzisz w nim błąd, napisz do nas, chętnie wyjaśnimy a faktyczne namierzone błędy merytoryczne doceniamy niespodzianką. Jesteśmy autorami sukcesów wielu blogów firmowych naszych Klientów. Wiemy jak pisać aby osiągać wysokie pozycje oraz czego szukają Twoi odbiorcy, aby zapewnić Ci ruch na stronie. Szukasz copywriterów dla swojej, nawet nietypowej, branży? Pomożemy!

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (52 głosów, średnia: 4,54 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991