Komunikator Gadu-Gadu sięgnął dna?

Krzysztof Marzec
Krzysztof Marzec
Archiwum 02.2016

Obawiam się, że na Wykopie tak – właśnie te wydarzenia skłoniły mnie do wrzucenia paru danych na temat słów kluczowych związanych z komunikatorem Gadu-Gadu.

Spadająca popularność komunikatora to mocno odgrzebywany temat co potwierdza ten artykuł. Dla wielu osób zaskoczeniem będzie, że Gadu-Gadu jeszcze w ogóle istnieje 😉 Sam odpuściłem tę (wówczas) przepełnioną reklamami abominację komunikatora dawno dawno temu. Nie napisałem listu „Drodzu Gadu Gadu, kochaciu piniondze bardzie niz ja odchodzu żegnajci”, odinstalowałem na amen.

Ale bądźmy merytoryczni – jak wygląda to w liczbach?

Dla porównania z innymi komunikatorami:

Dane odnoszą się do wyszukiwania komunikatora. Warto zaznaczyć, że wykresy w Google Trends obrazują tylko popularność tematyki słowa kluczowego / marki. Spadek może oznaczać bardzo wiele rzeczy.

Dokładniejsze dane prezentuje Planer Słów Kluczowych AdWords
planer


planer2

Polecam też analizę w SimilarWeb:


Żeby było zabawniej dodam w sumie nic mi nie mówiące analizy Gemiusa 😉

Konkluzja: Jak jest oceńcie sami. Według mnie potrzeba więcej danych aby ocenić kondycję firmy/komunikatora. Problem jest jednak inny: w mojej opinii Gadu-Gadu dla wielu jego byłych użytkowników, żyje sobie na uboczu Internetu – jeśli w ogóle wiedzą, że nadal istnieje. Dla nich skończył się w momencie pojawienia się Facebooka czy WhatsApp. Co ciekawe – porównując opinie w Play Store nie widać drastycznej różnicy, ba, od niektórych komunikatorów GG wypada tu znacznie lepiej. Podsumowując – nie mam żadnego argumentu do powrotu do tej aplikacji, a wysyłanie pism prawniczych do użytkownika Wykop.pl posługującego się nickiem gadu-gadu firmie wcale nie pomaga.

Krzysztof Marzec
CEO, Co-Founder. Specjalista SEM, Certyfikowany Trener AdWords oraz Certyfikowany Specjalista AdWords i Analytics. Przygodę z SEO zaczął w 2005 roku. Kieruje DevaGroup, stworzył i był wieloletnim szefem działu SEO Interia.pl. Prowadzi szkolenia i wykłady m.in. w Akademii Google Partners czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnych chwilach.. moment, mam 3-kę małych dzieci, nie mam wolnych chwil. Czemu piszę tę notkę w 3ciej osobie? Ktoś to w ogóle czyta?...

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991