Wiemy, że… oglądałeś kontrowersyjny film!

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 01.2013
 

Patrzysz na tablicę i widzisz, że ktoś ogląda ciekawie wyglądający filmik. Też chcesz go zobaczyć…klikasz i nagle przenosisz się na dziwną stronę. Co to jest i jak działa?

Facebooka zaczyna zalewać fala niebezpiecznych linków. Uwaga, nie klikajcie bezmyślnie w każdy z nich. Takie impulsywne działanie może zakończyć się opublikowaniem na twojej tablicy informacji, że właśnie obejrzałeś kontrowersyjny filmik lub przeniesieniem na stronę internetową, gdzie możesz zostać przekonany do aktywacji usługi SMS premium za 4,92 zł, ponieważ właśnie nastąpiło przeciążenie serwerów. Taki sms rzekomo zagwarantuje Ci ominięcie tej przeszkody i obejrzenie filmiku. Niestety, to nie zadziała, a Ty narazisz się na pośmiewisko znajomych lub koszty.

Radzimy bardzo uważać na filmiki na facebooku i nie dać się oszukać. Bądźcie czujni, zwłaszcza jeśli coś wydaje się Wam podejrzane. Wiele osób (w tym także Waszych znajomych) nie jest świadomych jak działa taki mechanizm i że na ich tablicy publikują się niechciane treści. Zawsze możecie ostrzec taką osobę.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry